close
loading

Każda młoda para chce, aby dzień ich ślubu był wyjątkowy. Każdy detal tego święta musi być dobrze przemyślany. Kiedy miejsce ślubu i przyjęcia weselnego są już wybrane, pojawia się kolejna bardzo istotna kwestia: czym tam dojechać?

 

Do przeszłości odeszły już czasy, kiedy szczytem marzeń w temacie pojazdów do ślubu była przedłużona amerykańska limuzyna znana z transmisji gal Oskarowych. Ogromny rozwój branży sprawił, że każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Jednak, wybór auta do ślubu to nie tylko kwestia gustu, ale także wielu czynników czysto praktycznych. Co zatem wybrać? Nowoczesną limuzynę, SUV-a, auto sportowe a może klasyka? Postaramy się zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 

Wydaje się że obecnie prym w dziedzinie ślubnej motoryzacji wiodą eleganckie, współczesne auta klasy wyższej, oraz hit ostatnich lat: SUV-y. Oba rodzaje pojazdów to wybór bardzo bezpieczny, gwarantujący komfortową podróż pomiędzy najważniejszymi punktami w dniu ślubu. Dystyngowane auto w stonowanym kolorze zawsze będzie na miejscu, niezależnie od okoliczności.

Co jednak jeśli chcemy wyróżnić się odrobinę bardziej i postawić na mniej typowy środek transportu? Tutaj wkracza już kilka ważnych czynników, na które musimy zwrócić uwagę.

 

Jeśli chcemy jechać do ślubu nowoczesnym autem, a z różnych powodów nie chcemy limuzyny lub SUV-a, kolejnym ciekawym wyborem jest auto sportowe. Tutaj jednak sprawy się komplikują, ponieważ nawet jeśli wybierzemy klasyczne czteromiejscowe coupe, to i tak najczęściej odpada jazda z kierowcą, kiedy młoda para siedzi na tylnych siedzeniach. W dniu ślubu każdy chce wyglądać dostojnie, a wsiadanie i wysiadanie na tylne siedzenie dwudrzwiowego auta, kiedy ma się na sobie suknię ślubną, ma niewiele wspólnego z dostojnością i elegancją, nie wspominając o tym, że może to być zwyczajnie niebezpieczne. Pozostaje więc jazda na przednich siedzeniach i prowadzenie osobiście przez panią lub pana młodego. Jeśli jednak auto jest wynajęte lub pożyczone, pojawia się kolejna ważna sprawa: naturalnym jest, że kiedy sami prowadzimy to odpowiadamy za to, najczęściej bardzo drogie, auto. Pół biedy, jeśli skorzystaliśmy z usług profesjonalnej wypożyczalni i w cenie wynajmu płacimy ubezpieczenie. Jednak mając samochód pożyczony np od znajomego koszty ewentualnych uszkodzeń spadną najprawdopodobniej na nas, a świadomość tego, że pojedyńczy element karoserii może być droższy niż całe wesele potrafi skutecznie odebrać radość z jazdy takim autem. A radość to przecież podstawowe uczucie jakie powinno nam towarzyszyć tego dnia.

 

Druga grupa aut będących naturalnym wyborem na dzień ślubu to szeroko rozumiane auta klasyczne, a zwłaszcza tzw youngtimery, czyli samochody mające najczęściej od 20 do 40 lat. Są znacznie bardziej dostępne niż oldtimery, do których zalicza się jeszcze starsze pojazdy, wyprodukowane przed, lub niedługo po II wojnie światowej. Dzisiaj wiele osób kupuje takie auta jako lokatę kapitału, również powstaje coraz więcej znakomitych warsztatów zajmujących się renowacją starych samochodów, co w naturalny sposób przekłada się na coraz lepszą ofertę takich pojazdów dla nowożeńców. Jednak aby wybór był trafiony, również w tym przypadku musimy dobrze zastanowić się jakie auto chcemy, oraz kiedy będzie użyte. Podstawowy wybór dotyczy pochodzenia auta. Jeśli chcemy polskiego klasyka, najczęstszymi opcjami są Warszawy, oraz znacznie bardziej od nich niezawodne Fiaty 125p lub Polonezy. A niezawodność to w przypadku tak wiekowej i delikatnej konstrukcji słowo kluczowe, dlatego warto wybrać tylko auto starannie serwisowane. Dużo szerszy wybór mamy, kiedy zdecydujemy się na samochód z Zachodu, w tym przypadku dominują duże limuzyny, głównie brytyjskie i niemieckie. Stare Mercedesy i Jaguary występują w Polsce licznie, co znacznie ułatwia wybór ciekawego egzemplarza, ale również wpływa na mniejsze koszty dojazdu, ponieważ takie auta można znaleźć w większości regionów.

Klasyk jest bardzo dobrym wyborem zwłaszcza poza miesiącami stricte letnimi, ponieważ często nawet luksusowe limuzyny z dawnych lat nie posiadają klimatyzacji, a w przypadku aut z Polski w ogóle nie ma takiej możliwości, a podczas zdarzających coraz częściej się w naszym kraju tropikalnych upałów stanowi to duże wyzwanie dla podróżujących nimi osób. Ale i również dla samych samochodów, ponieważ starsze konstrukcje są z natury mniej odporne na upały, a dodatkowo powolna jazda sprzyja ich przegrzewaniu się.

 

Oczywiście współczesne limuzyny i klasyki to niejedyne propozycje auta do ślubu. Tego wyjątkowego dnia najważniejsze to czuć się dobrze, dlatego tutaj nie ma złych wyborów. Nawet zupełnie zwyczajny samochód, ale na przykład mający szczególną wartość sentymentalną dla młodych sprawdzi się dobrze. Osobna grupa to bardziej ekstrawaganckie pojazdy, jak na przykład motocykle lub stare wojskowe terenówki, ale w takich przypadkach naprawdę trzeba wiedzieć czego się chce. Najważniejsze, żeby wybrany pojazd był jak dobre buty: spełniał swoje zadanie nie wymagając w zamian żadnych wyrzeczeń.

 

Jeżeli chodzi o samochody zabytkowe nasza firma poleca :

 

Auto do ślubu
Wynajem samochodów na uroczystości weselne
http://www.auto.slub.turek.pl/

Wielokrotnie współracowaliśmy z bardzo dobrym skutkiem .

 

Twój kamerzysta w miastach: Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Łódź, Inowrocław, Solec Kujawski, Gniezno, Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Grudziądz, Gdańsk.

 

 

INFORMACJE

Jeżeli jesteście na etapie planowania uroczystości ślubnej zadbajcie aby wspomnienie tego Wyjątkowego Dnia zostało zachowane w sposób doskonały.

 

tel: 516 005 621 

 

siedziba firmy:
Chojny 10,62-600 Koło

 

filia: Cisew 65a, 62-700 Turek

 

filia :ul. Celtycka 59. 62-800 Kalisz