close
loading

Makijaż w dniu ślubu

 

 

 

To jak wyglądamy w dniu ślubu jest jednym z najważniejszych elementów tego wyjątkowego momentu. Tylko mając poczucie, że nasz wygląd odpowiada tej podniosłej okazji możemy poczuć się dobrze i swobodnie, aby móc bez skrępowania cieszyć się przeżywaniem tych wyjątkowych chwil. Obok strojów i dodatków ważnym elementem wyglądu jest makijaż. Podczas ślubu i wesela patrzą na nas nie tylko ludzkie oczy, ale także oko kamery i aparatu fotograficznego, a to co wygląda dobrze na żywo niekoniecznie będzie takim gdy będziemy oglądać się na zdjęciach i filmie.

 

 

 

Błyszcz, ale się nie świeć

 

 

 

Niestety nie każdy makijaż nadaje się na okazje, podczas której występuje połączenie stresu, wysiłku fizycznego, sztucznego oświetlenia i filmującej kamery, a taką okazją jest dzień wesela. To co wygląda atrakcyjnie w bezpośrednim kontakcie niekoniecznie wypadnie dobrze na filmie i zdjęciach. Kamera i aparat wysokiej jakości pięknie oddadzą wygląd Państwa Młodych, ale niewłaściwy dobór makijażu może sprawić że efekt będzie odwrotny od zamierzonego i zamiast wyglądać pięknie, możemy wypaść karykaturalnie. Dlatego podstawą jest, aby makijaż weselny był matowy. Tego dnia będziemy intensywnie oświatlani przez światła na sali weselnej, przez lampy kamer i aparatów, dlatego wzmocnienie efektu ich działania poprzez nałożenie zbyt ostrego makijażu może spowodować przykry efekt "świecenia się:", który z pewnością nie doda nam uroku kiedy będziemy podziwiać efekty pracy fotografa i kamerzysty.

 

 

 

Makijaż jak skalpel

 

 

 

Nie jest tajemnicą, że umiejętnie zrobiony makijaż potrafi dokonać prawdziwych cudów, jeśli chodzi o wyraz naszej twarzy. Dobry makijażysta uwydatni te cechy naszego wyglądu które są atutem, ale też zamaskuje wszelkie defekty które powiny pozostać ukryte w tym wyjątkowym dniu. Za pomocą odpowiednio dobranych pudrów możemy nawet optycznie zmienić proporcje twarzy, na przykład uwydatnić policzki lub zmniejszyć podbródek. Elementem twarzy szczególnie wpływającym na jej wyraz są oczy, dlatego należy szczególnie zwrócić uwagę na ich makijaż. Musi być stosunkowo intensywny, aby oczy były dobrze widoczne oraz nie sprawiały wrażenia zbyt małych lub zmęczonych. Makijaż jest znakomitym wsparciem dla osób z różnymi defektami skóry, jak trądzik czy przebarwienia, ale jest bardzo istotny również dla osób z nienaganną cerą, ze względu na wspomniane już, specyficzne warunki panujące wokól nas podczas ślubu i wesela. W tym miejscu warto wspomnieć, że makijaż jest dobry niekoniecznie tylko dla kobiet. W przypadku mężczyzn również moze się świetnie sprawdzić. Oczywiście to co jest w makijażu oczywiste u kobiety niekoniecznie sprawdzi się w przypadku panów, jak na przykład podkreślanie oczu: lepiej zostawmy to tylko dla pań. Ale już niewidoczna warstwa matowego pudru na męskiej twarzy ma znakomite walory praktyczne, zwłaszcza u panów z natury intensywniej pocących się na twarzy.

 

 

 

Pamiętaj o plenerze

 

 

 

Profesjonalny makijaż slubny nie należy do najtańszych usług w branży kosmetycznej, ale kiedy porównamy go do ogólnych kosztów urządzenia ślubu i wesela, okazuje się jednym z najmniej kosztownych elementów. Dlatego również na sesję plenerową postarajmy się o pomoc profesjonalnego makijażysty. Wiele pań dba o profesjonalny makijaż na dzień slubu, ale traktuje po macoszemu sesję plenerową, która najczęściej odbywa się w innym terminie i na ten dzień sama nakłada makijaż. Ale musimy pamiętać, że w dniu wesela większość zdjęć jest robionych bez pozowania, a sesja plenerowa z natury zawiera tylko fotografie pozowane, dlatego profesjonalny makijaż jest wtedy równie ważny. Oczywiście ze względu na zupełnie inne warunki, zwłaszcza oświetleniowe, musi różnić się od tego na dzień ślubu, dlatego warto oddać się w ręce specjalisty.

Dobry makijaż to mniej Photoshopa

 

 

 

 

 

INFORMACJE

Jeżeli jesteście na etapie planowania uroczystości ślubnej zadbajcie aby wspomnienie tego Wyjątkowego Dnia zostało zachowane w sposób doskonały.

 

tel: 516 005 621 

 

siedziba firmy:
Chojny 10,62-600 Koło

 

filia: Cisew 65a, 62-700 Turek

 

filia :ul. Celtycka 59. 62-800 Kalisz