close
loading

Wsparcie z powietrza, czyli dron na ślubie i weselu

 

Jeszcze kilkanascie lat temu drony kojarzono wyłącznie z przekazami telewizyjnymi z wojny w Iraku i Afganistanie, gdzie te urządzenia wykorzystano na masową skalę. Jak w przypadku wielu innych wojskowych technologii, znalazły one zastosowanie w codziennym życiu, w tym również w branży filmu ślubnego.

 

Kiedy kamera na ziemi przestaje wystarczać

 

Przez lata najbardziej nawet ekskluzywne filmy weselne musiały się ograniczać do ujęć kręconych klasycznie, kamerą w ręku operatora. Jednak rozwój dronów połączony z miniaturyzacją kamer sprawił, że do filmu weselnego wdarł się powiew nowoczesności w postaci dynamicznych ujęć kręconych z powietrza, dotychczas zarezerwowanych właściwie tylko dla filmów fabularnych. Niewielki obiekt latający powoli staje się stałym gościem wielu uroczystości weselnych.

 

Dlaczego warto z powietrza?

 

Pierwszą zaletą drona jako nośnika kamery nagrywającej uroczystości ślubne jest jesgo mobilność. Takie urządzenie może nagrywać film właściwie pod każdym kątem, może latać szybko, wolno, lub zawisnąć w powietrzu. W połączeniu z klasycznymi ujęciami daje to możliwość stworzenia wyjątkowego materiału filmowego, który często nawet dobrze znane nam miejsca ukaże w zupełnie nowej perspektywie.

Kolejnym plusem jest ogromna stabilność ujęć kręconych z powietrza. W przypadku kamerzysty który musi być blisko akcji zawsze istnieje ryzyko, że np. potrąci go któryś z gości weselnych, psując tym samym ujęcie. Dron eliminuje te trudności, pozwalając na dotarcie jak najbliżej epicentrum wydarzeń weselnych bez żadnych przeszkód. Dodatkowo stanowi to znakomitą pomoc dla kamerzysty, często zmuszonego do przeciskania się przez tłum rozemocjonowanych gości weselnych.

Dron ma również niewątpliwą zaletę w postaci szerokiego pola widzenia, co świetnie sprawdza się np. podczas filmowania przejazdu konduktu weselnego. Filmowane z ziemi zwyczajne ujęcie jadących samochodów po przeniesieniu kamery w powietrze zyskuje zupełnie nowy wymiar.

 

Jak wybrać operatora drona?

 

Dokładnie tak samo jak w przypadku wyboru kamerzysty i fotografa, warto postawić na firmę, która ma w swojej ofercie zarówno klasyczne jak i powietrzne ujęcia. Wybór operatora drona niezależnego od kamerzysty może sprawić że ostateczny film będzie nieharmonijny, podobnie jak w przypadku powierzenia tego zadania nieprofesjonaliście "po znajomości". Tylko postawienie na profesjonalnych usługodawców, którzy oferują kompleksowe filmowanie zapewni nam odpowiednią realizację zadania i zagwarantuje współpracę, która zaowocuje dobrym filmem z wesela. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybierając wszystkie usługi w jednym miejscu ograniczamy ilość umów które trzeba podpisać, a dodatkowo znacznie upraszcza to logistykę zarówno podczas kręcenia, jak i montażu filmu. Kiedy już dokonamy odpowiedniego wyboru, pozostanie nam tylko cieszyć się podczas oglądania filmu weselnego lotniczymi ujęciami, które do niedawna można było oglądać tylko w kinie lub wysokobudżetowych teledyskach.

 

Najczęściej videofilmujemy w miastach: Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Łódź, Inowrocław, Solec Kujawski, Gniezno, Konin,Turek,Koło, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Grudziądz, Gdańsk.

INFORMACJE

Jeżeli jesteście na etapie planowania uroczystości ślubnej zadbajcie aby wspomnienie tego Wyjątkowego Dnia zostało zachowane w sposób doskonały.

 

tel: 516 005 621 

 

siedziba firmy:
Chojny 10,62-600 Koło

 

filia: Cisew 65a, 62-700 Turek

 

filia :ul. Celtycka 59. 62-800 Kalisz